Promote a Blog | Blog Directory | Content Marketing | Analytics | Blog | FAQ |

Explore » Blog Directory of Selected Blogs
Connect » Authentic Blogger Community
Discover » Featured Blogs and Topics

Ke probleme me lëkurën? Kujdesu për stomakun!

content discovered on Tuesday, October 24, 2017

Material nga: Arbëria Njerëzit thonë që bukuria nuk është siperfaqësore dhe në fakt është edhe më shumë se kaq. Bukuria fillon nga stomaku! Kjo ka goxha kuptim nëse e mendoni me hollësi. Organi më i madh në trupin tonë është lëkura, dhe fakti sesi duket ajo, është tregues i shëndetit sidomos i bakterieve në stomak apo në zorrët tona. Acarimet apo skuqjet e lëkurës janë vetëm një nga ato gjëra me të cilat do të kemi të bëjmë herët ose vonë. Por nëse i keni të shpeshta dhe shfaqen në çdo cikël të j... read more »

Videó feltöltése, és optimalizálása a Vimeora l...

content discovered on Sunday, October 08, 2017 in video seo, vimeo, vimeo videó, vimeo videó optimalizálása

A Youtube mellett a Vimeora is érdemes videókat feltölteniHa csak a 2017-es októberi látogatottsági adatait vesszük alapul - ami több, mint 22.000 havi látogatót jelent a Google.hu-ból - a Vimeo videómegosztó platform még mindig egy olyan webhely, ahová megéri feltölteni ( a Youtube mellett ) online vállalkozása videóit, és megfelelően optimalizálni azt a keresőkre. Forrás: Semrush.comHogyan is kezdjünk neki ? A lépések.#1. Nyissunk egy számlát itt: Vimeo.com, majd igazoljuk vissza a regisztrációt. #2.... read more »

Flini mbi mendafsh. Ja pse!

content discovered on Tuesday, October 03, 2017

Material nga:Arbëria Keni enderruar ndonjehere te flini si perandoret, mbretereshat apo thjesht si te pasurit,rrethuar ngado me mendafsh?! Epo ndonje arsye do ta kene perderisa e preferojne kaq shume. Ja pse mendafshi eshte kaq i lakmuar. Nuk na lejon te plakemi shpejt.Te kesh carcafe dhe jasteke mendafshi, lejon qe lekura jone te mos krijoje rudha gjate gjumit. Mendafshi permban nje proteine natyrale dhe 18 lloje amino acidesh te cilat ngadalesojne procesin e plakjes se lekures dhe qetesojne sistemi... read more »

Pse lëkura jonë ka nevojë për gjalp kakao dhe g...

content discovered on Wednesday, September 27, 2017

Material i përgatitur nga:Arbëria Gjalpi i kakaos dhe shea butter’it - faktet dhe përdorimet A e dini pse këto dy lloje gjalpi janë fantastike për lëkurën tonë? Lexoni materialin përse janë kaq të dobishme gjalpi i kakaos dhe gjalpi shea, e si t’i përdorim ato në ritualet e përditshme të kujdesit dhe trajtimeve ndaj lëkurës. Gjalpi i kakaos është një substancë natyrale e cila ekstraktohet nga frytet e kakaos – nga të njëjtat fryte që bëhet ҁokollata. Ndoshta nuk është aq e shijshme sa ҁokollata por ka... read more »

Sekreti i femrave japoneze per...

content discovered on Tuesday, September 26, 2017

Sekreti i femrave japonezeve per te qendruar gjithmone te bukura, ne forme, te holla dhe pa dhjame? Femrat japoneze klasifikohen nder me te bukurat dhe me elegantet ne bote. Ne te 30’at ato duken si 18, ne te 40’at si 25 dhe ne te 50’at si 30. Po po, kjo eshte shume e vertete dhe ato madje jetojne shume gjate me nje shendet shume me te mire krahasur me femrat europiane. Ne te revistes “Bright Side” vendosem te gjejme sekretet qe i ndihmojne ato te jene kaq ne forme. 1. Nje diete shume e pasur dhe e... read more »

Top Performing BlogsCOPYRIGHT NOTICE: BlogUpp does not claim ownership of any content distributed via this blog directory and its content marketing channels.
The authors of the blogs featured above are assumed to be the content owners. BlogUpp is a blog promotion and content marketing service. Learn more

Terms of Service | Privacy Policy | Copyright © 2017, BlogUpp (aka BlogUp)